Aktualności

Data Tytuł i treść
2017-05-24 W dn. 26.V - 1.VI.r. odbędzie się XXIII edycja Sportowego Turnieju MiG
Turniej Miast i Gmin - STMiG 2017, to sztandarowa największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Ogólnopolski Makroregionalny Sportowy Turniej Miast i Gmin, to liczone w tysiącach eventy rekreacyjno-sportowe gdzie startują wszyscy, ale dodatkowo punktowane są aktywizacje ludzi starszych. Zapisy i informacje znajdują się na stronie www.mtkkf.pl
Organizację turnieju, weryfikację wyników oraz ocenę na szczeblu krajowym prowadzi Centralna i Makroregionalna Komisja Turniejowa - Promocja i koordynacja turnieju, a na szczeblu wojewódzkim prowadzi Wojewódzka Komisja Turniejowa - zgłoszenia także na naszej stronie www.

Zobacz też:
 • Makroregionalny Sportowy Turniej Miast i Gmin
 • 2017-05-07 Bieg *Wings for Life* wygrał 27-letni zawodnik na wózku
  W jedynym biegu w świecie, w którym biegaczy goni meta, wygrał jadący na zwykłym wózku inwalidzkim Szwed Aron Anderson. Polacy w ścisłej czołówce na świecie wśród 157 tysięcy osób po pokonaniu 92 km 100 m. Walerowicz wygrał polski bieg organizowany w Poznaniu - przebiegł 85 km. Wings for Life to bieg charytatywny, który wziął swoją nazwę od organizacji, która gromadzi fundusze na wspieranie badań nad rdzeniem kręgowym. Wpisowe-startowe, przeznaczone jest na badania, a sportowcy nie otrzymują żadnych nagród pieniężnych. Bieg Europejski w ramach Grand Prix Gdyni - zwyciężyli faworyci, wśród kobiet Monika Czapiewska, a w kategorii mężczyzn Marek Kowalski.

  2017-05-03 Z okazji Jubileuszu 60.- lecia T K K F, składamy serdeczne życzenia
  i pozdrowienia oraz gratulacje dla wszystkich Naszych; Członków, Wolontariuszy, Działaczy, Animatorów, Współpracowników i Przyjaciół Stowarzyszenia za wieloletni wysiłek i zaangażowanie w pracy społecznej na rzecz środowiska pomorskiego i potrzebujących beneficjentów.
  Dzisiejszy jubileusz niech będzie dla całej tekakaefowskiej rodziny i poszczególnych ognisk uhonorowaniem za niedocenianą ciężką pracę pełną sukcesów w aktywizacji wielopokoleniowej.
  Życzymy także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,
  - Zarząd Pomorskiego Związku TKKF

  2017-05-01 *Czy w Mordorze, czy w fabryce, walcz o prawa pracownicze*
  Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowiono w 1889 r. na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki w Paryżu. Miało ono upamiętniać masakrę robotników, do której doszło 3 lata wcześniej w Chicago, podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy. Polska jest liderem w UE jeśli chodzi o liczbę umów śmieciowych, bez żadnych gwarancji, bez prawa do rekreacji, wypoczynku i bez żadnych zabezpieczeń socjalnych. Widzimy negatywne skutki rozwoju współczesnej cywilizacji już dzisiaj dają wyraźnie znać o sobie. Los zwykłego człowieka i społeczeństwa jest coraz bardziej obojętny, a organizacje takie jak TKKF nie mają pieniędzy na zajęcia regeneracyjne • rekreacje ruchową poprzez działalność społeczną.

  Zobacz też:
 • Bieg po życie

 • pokaż wszystkie