Sport amatorski

BEDIKS mistrzem powiatu

 

16 jedenastoosobowych drużyn z Wejherowa, Rumi, Redy, Gościcina, Bolszewo i Góry startowało  u Amatorskich Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w piłce nożnej drużyn 11-osobowych.  

W meczu finałowym spotkały się : Bendiks Wejherowo i Elektrociepłownik Reda. Po bardzo zaciętym i dobrym meczu zwyciężył Bendiks,  a wynik uzyskano dopiero po siódmej serii rzutów karnych .W przepisowym czasie był remis 0:0.

Finaliści wystąpili w następujących składach:

 

BENDIKS Wejherowo: Marcin Burka, Piotr Joryn (najlepszy zawodnik mistrzostw), Grzegorz Pionk, Bogdan Pionk, Jaromir Jeżowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Langa, Adam Spigarski, Rafal Pielak, Robert Halman, Oliwer Freitag, Aleksander Krampa.

 

ELEKTROCIEPŁOWNIK Reda: Daniel Gawęda, Dariusz Barański, Tomasz Mroziński,   Jarosław Duda, Jacek Mazurek, Mirosław Witkowski, Mariusz Kleparski, Maciej Kleparski, Karol Świerzb, Jacek Szutenberg, Mateusz Szatkowski, Jarosław Niemtz, Dariusz Żerdziewski.

 

 

Dokumentacja turnieju:

 

 

1/8 finału:

TĘCZA Wejherowo-CISZA Wejherowo 2:0 (2:0) (Waldemar Rzepa, Wojciech Kwidziński)

BORHYD Wejherowo – KRÓLEWSCY Bolszewo 5:2 (1:0) (Tomasz Twaróg 2, Przemysław Paliga, Piotr Kędziora 2 - Mateusz Malec)

BENDIKS Wejherowo-AUTO Gościcino 1:0  (0:0)  (Rafał Pielak)

ORŁY Wejherowo- GWARDIA Wejherowo 2:0 (1:0) (Maciej Tomecki, Patryk Kwidziński)

RELAKS Góra Pomorska-CENTRUM Wejherowo 1:3 (1:1) (Krystian Mutka - Daniel Jakusz, Arkadiusz Lesnau, Marcin Haase)

ELEKTROCIEPŁOWNIK Reda- ROBOCOP Rumia 1:0 (0:0) (Mariusz Kleparski)

GROM Gościcino- TRÓJKA Wejherowo 2:0 (1:0) ( Łukasz Sankiewicz 2)

KASZUB Wejherowo- NIEBIESCY Wejherowo 1:0 (1:0) (Michał Dąbrowski)

 

c/ ćwierćfinały:

BENDIKS- ORŁY 5:2 (1:0) (Jaromir Jeżowski, Oliwer Freitag 2, Robert Halman 2-  Tristan Tomecki, Mateusz Kwidziński)

CENTRUM -BORHYD 3:3 (2:2), rzuty karne 4:2 (Radosław Osmański, Eligiusz Wyszecki, Jarosław Pionk – Tomasz Twaróg, Tomasz Koliński, Jakub Dawidowski)

KASZUB-GROM 1:0 (0:0) (Michał Myszk) 

ELEKTROCIEPŁOWNIK – TĘCZA 5:1 (2:1) (Mariusz Kleparski 2, Dariusz Barański 2, Krzysztof Witkowski – Sebastian Jastrzębski)

 

d/ półfinały:

CENTRUM –ELEKTROCIEPŁOWNIK 1:2 (1:1) (Arkadiusz Lesnau – Mateusz Szutkowski 2)

BENDIKS-KASZUB 3:0 (0:0) (Mateusz Langa 2, Adam Spigarski)

 

e/ finał:

BENDIKS-ELEKTROCIEPŁOWNIK 0:0 , rzuty karna 4:2

 

Najlepszym strzelcem turnieju został Mariusz Kleparski (Elektryk) – 3 bramki.

Organizatorem turnieju było Wejherowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.  

 

 

                                                                   Menedżer sportu

                                                                   Leszek Lenda