Aktualności

Data Tytuł i treść
2017-09-15 Na aktywizacje i pielęgnowanie pasji jest czas w każdym wieku,
lecz w czasie senioralnym możesz to robić z nami, bo rozpoczynamy rekrutacje na kolejne zajęcia psycho - ruchowe 50+ i Trzeciego Wieku. Większość aktywności oparta będzie o metodę IKIGAI i sprawdzone formy aktywizacyjne TKKF – to tylko niektóre z propozycji. Ilość beneficjentów jest ograniczona, a miejsca zapełniają się bardzo szybko, dlatego warto się pospieszyć z decyzją o udziale w naszych zajęciach!

Zobacz też:
 • Szczyt intelektualnej formy można osiągnąć po 70.
 • Bieganie: Badanie zawsze najważniejsze
 • 2017-09-04 Pragniemy poinformować, że nasz Ośrodek będzie realizował
  w ramach konkursu "Seniorzy w akcji" we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych"ę" m.in. ze środków Polsko_Amerykańskiej Fundacji Wolności - projekt aktywizacyjny "IKIGAI po polsku czyli seniorzy dzielnic Zaspa i Przymorze w akcji". Procedura zapisów i kwalifikacji jak dotychczas stosowało Ognisko TKKF, dodatkowo będziemy włączać uczestników animujących współtworzenie pasji i aktywnych grup. - Zapraszamy.

  Zobacz też:
 • IKIGAI
 • 2017-08-30 Zapraszamy na rodzinne formy rekreacyjno - turystyczne.
  Przede wszystkim uwzględniamy charakter poznawczy i potrzeby aktywnego ruchowo wypoczynku w najbliższym otoczeniu, w miejscu zamieszkania, które powinno być środowiskiem społeczno-wychowawczym o wielorakim działaniu, pełnić również ważną rolę w zaspokajaniu zdrowotno -wypoczynkowych potrzeb mieszkańców.
  Osiedle powinno być terenem integracji międzypokoleniowej, naturalnym miejscem społecznego współdziałania, i stać się też miejscem upowszechniania zdrowego stylu życia nasyconego aktywnością ruchową. Charakterystyczną dla rekreacji ruchowej atmosferą radości, zabawy, obok odnowy psychicznej może przyczynić się do integracji rodziny, umocnienia więzi sąsiedzkiej.
  Codzienna rekreacja ruchowa realizowana jest przede wszystkim w miejscu zamieszkania, w pobliżu domu, jej regularne uprawianie zależy od skrócenia do minimum czynności przygotowawczych.


  pokaż wszystkie