Aktualności

Data Tytuł i treść
2017-05-17 Przeszliśmy do III etapu konkursu grantowego ^Seniorzy w akcji^
Miło nam poinformować, zwłaszcza Seniorów, że pomysł naszych "Animatorów_60+"z Ośrodka TKKF(jako jedyny) znalazł się wśród 34 projektów (krajowych) wyróżnionych przez Komisję Konkursową programu „Seniorzy w akcji” i został zakwalifikowany do III etapu konkursu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Możliwe, że działania aktywizujące rozpoczną się jeszcze przed wakacjami - prosimy być w kontakcie.

Zobacz też:
 • Powstaną miasta seniorów
 • Posłowie rozmawiali w Gdyni o polityce senioralnej
 • 2017-05-10 Społeczeństwo i Aktywność obywatelska z poszanowaniem SENIORÓW
  Mówimy tu o udziale w życiu społeczności lokalnej Zaspy-Rozstajów, która nam się postarzała i wymaga rewitalizacji i likwidacji wszelkich barier oraz integracji społecznej. Zawsze jest dobry czas na to, żeby zadbać o siebie (aktywny wypoczynek, zdrowe odżywianie, itd.) i wokół siebie.

  Aktywność obywatelska to jedna z cnót obywatelskich, którymi powinien charakteryzować się dobry obywatel naszego miasta. Cecha ta jest bardzo pożądana przez władze, dlatego próbują zachęcić wszystkich obywateli do tego rodzaju aktywności. Każdy z nas powinien mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym środowisku, sam – według swoich możliwości – próbować zmienić kwestie, które nam nie odpowiadają.

  Zobacz też:
 • 1 października 2017 odbędą się wybory do Rady Dzielnicy Zaspa Rozstaje
 • 2017-05-05 Turystyka społeczna to doskonała aktywizacja osób starszych
  Przewodnicy tworzący trasy i programy promocji zdrowia przez turystykę dla osób starszych powinny wybierać do ich realizacji miejsca dostępne, łagodne z możliwościami podparcia i odpoczynku. Osoby starsze zdecydowanie lepiej chcą zwiedzać i ćwiczyć w grupie po przez wzajemną motywację.

  Zobacz też:
 • Seniorze, trzymaj formę!
 • Ubóstwo i wykluczenie społeczne osób starszych

 • pokaż wszystkie