Wybieraj zdrowie zmieniając styl życia.

 Europejski Kodeks Walki z RakiemW Trójmieście nie
15 listopada(jak podaliśmy), a 17 listopada br. w  Pomorskim Centrum Onkologii działającym przy Szpitalu Morskim w Gdyni Redłowie zapraszamy na dzień otwarty, w ramach  Światowego Dnia Rzucania Palenia.

U nas w TKKF otrzymasz ulotki, testy, porady itd., w ramach organizowanej kampanii społecznej "Nie palę, bo lubię czysty sport". Liczymy na  duże zainteresowanie zwłaszcza osób, które chcą zmienić swój dotychczasowy styl życia na ZDROWY.

Nasz TKKF był inicjatorem wykorzystania badań (m.in. spirometrycznych, smoktolizerów,...) w determinowaniu zwiększonej aktywności ruchowej celem poprawy zdrowia społeczeństwa.

 - Publikacja Kodeksu Walki z Rakiem i jednoczesne wdrażanie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych mają na celu ograniczenie zagrożenia chorobami nowotworowymi w naszym kraju – komentuje we wstępie publikacji prof. Witold Zatoński - Zdrowie Polaków zależy w znacznej mierze od tego, jak wiele osób przekonamy do zmiany stylu życia.  Już w tym miesiącu na ulicach Trójmiasta rozpocznie się kampania, która ma nas nakłonić do większej dbałości o zdrowie i kondycję. Kampania będzie miała na celu promocję Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Trzecia już edycja Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem została opracowana przez przedstawicieli krajów członkowskich w 2003 r. w Mediolanie. Jest to zbiór 11 zasad profilaktyki w walce z chorobami nowotworowymi: 7 pierwszych zaleceń dotyczy stylu życia, 4 kolejne poruszają zagadnienie wczesnej diagnostyki.

W sobotę 17 listopada Pomorskie Centrum Onkologii działające przy Szpitalu Morskim w Gdyni Redłowie zaprasza na dzień otwarty. W godzinach od 9 do 12 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań. Jeśli podczas spotkania pojawi się podejrzenie choroby nowotworowej, pacjent zostanie od razu zarejestrowany na wizytę do onkologa.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kodekswalkizrakiem.pl

11 zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

1. Nie pal
2. Wystrzegaj się otyłości
3. Bądź codziennie aktywny
4. Spożywaj więcej warzyw i owoców
5. Ogranicz spożycie alkoholu
6. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce
7. Unikaj substancji rakotwórczych
8. Zaszczep się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu B

Weź udział w programach ochrony zdrowia publicznego:
9. Kobiety po 25. roku życia: badania w kierunku raka szyjki macicy
10. Kobiety po 50. roku życia: badania w kierunku raka piersi
11. Kobiety i mężczyźni po 50. roku życia: badania w kierunku raka jelita grubego